تاریخچه پوشاک کودکان در سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۹ میلادی

پوشاک کودکان در این دوره دقیقا مانند لباس بزرگسالان اما در سایزهای کوچکتر بود. دختر بچه ها و پسربچه ها در این دهه رنگ های روشن و لباس هایی از جنس مقاوم و با استایلی رسمی می پوشیدند.

برای دختران، مانند لباس زنانه، رنگ های روشن و تور گزینه های محبوبی بودند. دختربچه ها پیراهن هایی می پوشیدند که قد پیراهن تا زانو می رسید و با تور تزیین می شد. در مواقع غیر رسمی لباس های روپوش مانند ساده و سفیدی بر روی پیراهنشان می پوشیدند که لباس هایشان را ساده تر از لباس بزرگسالان نشان می داد.

در کنار این پیراهن ها، دختران جوراب و کفش مشکی می پوشیدند و در زمستان ممکن بود که از چکمه استفاده کنند. دختران نیز مانند زنان، همراه با لباس هایشان دستکش می پوشیدند. در زمستان از دستکش های چرمی و در ماه های گرم سال از دستکش های قلاب بافی شده استفاده می کردند. در این دوره دختران برای تزیین و آرایش موهایشان از روبان استفاده می کردند.

لباس پسران جوان شامل شلوارک و لباس تونیک یا “بلوز روسی” بود که به آنها آزادی بیشتری در حرکت می داد. مانند دختران، پسران جوان نیز جوراب های بلند می پوشیدند تا ساق پایشان را بپوشانند. پسران بزرگتر کت و شلوارهایی می پوشیدند که مانند لباس بزرگسالانشان بود. در این دوره  کفش و چکمه های مشکی نیز از گزینه های محبوب برای پسران بودند. درست همانطور که دختران لباس رسمی می پوشیدند، پسران نیز استایلی رسمی داشتند و یقه هایی سفت در بیرون از یقه کتشان می پوشیدند. لباس های ملوانی نیز از دیگر گزینه های محبوب برای پسران بودند.

در این دوره لباس های رنگ روشن چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان نشان دهنده ی ثروتمند بودن یک خانواده بود. لباس حتی برای کودکان خردسال نیز می بایست توانایی درک بینش و ثروت و کلاس آنها را به همراه می داشت.

 

برگرفته از: FASHIONHISTORY