تاریخچه پوشاک کودکان در سال های ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۹

لباس کودکان از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۹ حرکت به سمت سادگی هرچه بیشتر داشت. پیراهن های دخترانه ساده به همراه روپوش ساده که از سال ۱۸۹۰ میلادی در بین دختران محبوبیت داشت همچنان در اوایل این دهه نیز توسط دختران جوان پوشیده میشد.

 با سهمیه بندی مواد در طول جنگ، لباس های دخترانه کوتاه تر شدند و تزیینات کمتری داشتند. مانند تصویر زیر از دخترانی در سال ۱۹۱۹ که به هیچ وجه تزئیناتی روی لباس خود ندارند. دختران جوان شروع به استفاده از سبک های ساده تر و درواقع نسخه های کوتاه شده لباس های زنانه کرده بودند.

پسرهای جوان نیز کمتر به بزرگسالانشان شباهت داشتند. لباس های ملوانی  و شلوارک های تا زانو گزینه های محبوبی بودند. پارچه های کشباف برای پسران و دختران محبوب بودند، زیرا راحت بودند و آزادی حرکت بیشتری داشتند و ساخت آنها آسان بود. تا دهه ۱۹۱۰، در بسیاری از مدارس لباس فرم پسران شامل کت های پشمی به همراه شلوارک(برای پسران کوچکتر) و شلوار (برای پسران بزرگتر) بود. پسران در خارج از مدرسه همان لباس فرم مدرسه یا چیزی شبیه به آن را می پوشیدند. مانند سایر جنبه های مد در دهه ۱۹۱۰، جنگ جهانی اول در مد پسران جوان نیز تأثیر داشت چرا که عناصر نظامی در نیمه دوم این دهه به طرح لباس آنها وارد شدند.

منبع: FASHIONHISTORY