تاریخچه کفش های کتانی (بخش چهارم)

روند مُد همیشه در حال پیشرفت و تغییر است و وقتی پای کفش به میان می آید، کفش های کتانی در چند دهه گذشته از نظر عملکرد و سبک، تغییرات زیادی داشتند.در این سری مقالات روند تغییر کفش های ورزشی را بررسی می کنیم.

Lanvin Business-casual sneakers

در سال ۲۰۰۶، برند پاریسی Lanvin یک کفش ورزشی زیبا و ساده برای زنان و مردان طراحی کرد. در همان سال، لوکاس اوسندریور ، طراح این برند تصمیم گرفت که در یکی از نمایش های لباسش، این کفش های ورزشی کژوآل را به نمایش بگذارد. در سال های بعد، کفش های کتانی Lanvin محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

Wedge Sneakers

ایزابل مارانت، که بخاطر طراحی معروف ترین کفش های کتانی لژدار و پاشنه بلند در سال ۲۰۱۲ شناخته می شود، گفت که او برای افزایش اعتماد به نفس نیاز به کفشی با ارتفاع بیشتر داشت و بنابراین این کفش های کتانی را طراحی کرد.

مارانت در سال ۲۰۱۲ در مصاحبه ای با Fashionista گفت: “این کفش های کتانی بسیار راحت هستند اما در عین حال زیبا و شیک هم نیستند. داشتن کمی پاشنه در آن تفاوت ایجاد می کند و مانند این است که به شما پا می دهد.”

Nike Flyknit

کفشهای Flyknit نایکی در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد و در اصل برای قهرمانان المپیک و ورزشکاران طراحی شده بود. این کفش های کتانی بسیار سبک و متناسب هستند.

Adidas Kanye West’s Yeezys

کفش های کتانی Yeezys از همکاری خواننده رپ Kanye West با برند ورزشی Adidas متولد شده است ، این کفش های کتانی با رنگ خنثی مستقیم از صحنه نمایش لباس به کمد افراد مشهور رفت.

در سال ۲۰۱۵، کفش کتانی Yeezy Boost 350 کانیه وست جایزه کفش سال را در بیست و نهمین مراسم Footwear News از آن خود کرد که به گفته GQ این کفش “اسکار کفش” لقب گرفته است.

Vans Old Skool

کفش ورزشی Vans Old Skool کفشی بی جنسیت است و هم زنان و هم مردان می توانند از آن استفاده کنند. این کفش در سال ۲۰۱۶ ناگهان محبوبیت پیدا کرد.

کتانی های جورابی

این سبک کفش در طول سال ۲۰۱۶ محبوبیت پیدا کرد، اما در پایان سال ۲۰۱۶ ، خانه های بزرگ مد مانند Balenciaga ، Fendi و Marni نسخه هایی از این کفش عرضه کردند وبه آن عنوان سبک “IT” دادند. این محبوبیت تا جایی ادامه پیدا کرد که در سال ۲۰۱۸ حتی به متن برخی از ترانه ها راه یافت مانند آهنگی از Cardi B!

Dad Sneakers

در سال ۲۰۱۸ این کفش های کتانی چاق توسط بسیاری از افراد مشهور از بلا حدید گرفته تا کندال جنر پوشیده شده اند.

در همان سال، برند های مشهوری مانند Balenciaga ، Gucci و Christian Louboutin نسخه هایی از این به اصطلاح “کفش های زشت” را که به آنها “کفش ورزشی پدر” نیز گفته می شود(چرا که برخی از مردم می گویند که این کفش های کف ضخیم شبیه کفش هایی است که پدران آنها می پوشیدند) عرضه کردند.

منبع: INSIDERدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *