تِرندهای مردانه بهار و تابستان ۲۰۲۱

تصور غلطی میان عامه وجود دارد که هرکسی از ترند های روز پیروی کند خوش تیپ است. ولی به عقیده ما، این حرف کاملاً نامربوط است. دنبال کردن کورکورانه ی هر ترندی که به وجود آمده است، حکم دستور العمل بد تیپ کردن خودتان را دارد. حال نگوییم که آسان ترین راه برای آنکه خودتان را در چشم دیگران ضایع کنید همین است.

کلید پیدا کردن یک پوشش مناسب در این توانایی نهفته است که بتوانید فرق مُد زود گذر را با مُدی که تبدیل به کلاسیکی برای آینده خواهد شد تشخیص دهید. اگر تصمیم دارید در مسیر درستی گام بردارید، ما با دقت بسیار لیستی از ترند های مردانه ی برگزیده ای را برای شما فراهم کردیم که ارزش اضافه شدن به کمد لباس های شما را در سال جاری داشته باشد. از بازگشت دوباره لباس های گُل گُلی گرفته تا لباس های گشاد، متن پیش رو فهرستی از ترند های برگزیده سال ۲۰۲۱ را در اختیار شما قرار خواهد داد.

لباس گُل گُلی

یکی از آن ترند های فراگیر ۵ سال گذشته، بازگشت به سبک و استایل مد دهه ی ۷۰ میلادی است و به نظر هم نمی آید این روند از سرعت پیشروی خود در سال ۲۰۲۱ بکاهد. لباس گُل گُلی شاید شبیه پرده ی خانه ی مادربزرگتان باشد، اما خیلی بیش از آنکه فکرش را بکنید برای یک تیپِ مناسب قابل استفاده است.

از تام فورد تا برِبِری، همه لباس هایی از این دست عرضه کرده اند و گُل است که بر سر شلوار و پیراهن و چه و چه ریخته شده است. ولی اگر از ما بپرسید می گوییم بهتر است تنها یکی از لباس های خود را هنگام بیرون رفتن از این طرح بپوشید.در این صورت آن لباس گُل گُلی کنار سایر لباس های ساده و مات برجسته می شود و زیبایی خود را به نمایش می گذارد.

لباس رسمی اما راحت

هرچه بیشتر به دهه جدید میلادی وارد می شویم، لباس های سیاه یکدست، بیشتر اسلیم ها و فیت ها را تحت الشعاع قرار می دهند.  این ترند به نوعی دوباره متولد شدن مُد های محبوب دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی است و اینطور که پیداست برای مدتی روی کار خواهد بود. شاید این سبک مورد علاقه همه نباشد اما اگر درست پوشیده شود می تواند ظاهر عالی ای به شما ببخشد.

 اگر در نظر دارید چنین لباسی را خودتان تهیه کنید، پیشنهاد ما به شما این است که سراغ یک خیاط بروید و لباسی سفارشی داشته باشید. زمانی یک لباسِ راحت می تواند شما را خوشحال کند که خوب به تن بنشیند.

Gorpcore

طی سال های اخیر شاهد دوستی فشن سطح بالا( اوت کوتور) با لباس های طبیعت گردی (outdoors) بوده ایم. مجله های مُد اسم این پیوند را گذاشته اند سبک gorpcore، ( لغت gorp در زبان انگلیسی لفظی است محاوره ای برای آجیل که مخلوطی از همه ی خشکیجات است. پس ظرافت استفاده از این لغت در اصطلاح مذکور گویا است) حال شما هر اسمی که دوست دارید روی آن بگذارید ولی اینطور که معلوم است، این ترند حالا حالا ها قصد رفتن ندارد و همکاری های اخیر برند هایی مثل  Palace x Arc’teryx با Gucci x The North Face ، هرچه بیشتر دنیای مُد را به دنیای طبیعت گرد ها نزدیک کرده است.

راه راه عمودی

پوشیدن لباس با طرح راه راه عمودی دو جنبه دارد. اول آنکه این لباس ها نوعی سادگی را به نمایش می گذارند که به شما امکان امتحان کردن طرح های گوناگونی را میدهد و این خیلی عالی است. اما جنبه ی جالب توجه دیگر پوشیدن آن ها این است که شما به لطف طرح راه راه، هم بلند تر به نظر خواهید آمد و هم لاغر تر. برای بلند تر و لاغر تر به چشم آمدن، لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه ی پهنای نوار های راه راهِ آن متفاوت باشد.اگر هم که دوست ندارید توجه ها را به خود جلب کنید که همان نوار های کلاسیک انتخاب مناسبی خواهند بود.

لباس های ملوانی

سالیان سال است که بسیاری از لباس ها با الهام از دریا طراحی می شوند. نمونه ی بارزش همین peacoat های معروفند! اما امسال با ورود تاپ های برتونی، کلاه های ماهیگیری و سایر لباس های مردمِ اهلِ دریا به جریانِ اصلی مُد، دیگر این مدل لباس ها جایگاه بس رفیع تری در دنیای پوشاک پیدا کرده اند. خبرنگاران حوزه مُد، این سبک را که به نوعی یک زیر ژانر از لباس های کاری به حساب می آید، با عنوان shipster  ( این کلمه ی جدید از کلمه ی hipster  که نوعی خرده فرهنگ تازه متولد شده در جوامع غربی است  ساخته شده و هنوز معادلی برای آن در زبان فارسی وجود ندارد) یاد می کنند.

جین سنگشور

شلوار های جین خام شور یا تیره، در صدر لباس های مردانه قرار دارند. اما با گرم شدن هوا، پوشیدن این شلوار ها کمی مشکل ساز می شود. در فصل گرما بهتر است از شلوار جین سنگشورِ رنگِ روشن که هم مناسب فصل گرماست و هم کژوال می باشد استفاده کنید. این شلوارها به هر رنگ و لباسی هم می آیند.ظاهراً برای ترند امسال این شلوار محبوب مردانه قرار است باز هم مهمان کمد های ما باشد.

پوشیدن چند لایه لباس در فصل گرما!

شاید پوشیدن چند لایه در فصل گرما ابداً کار عاقلانه ای به نظر نیاید، اما اگر این طور که ما به شما می گوییم بپوشید می بیند که شدنی است! اول یک کت نازک تهیه کنید. بعد هم زیر آن یک تی شرت ساده ی آستین کوتاه یا تی شرت پولو یا پیراهن تابستانی تن کنید. هر وقت گرمتان شد، کت را در آورده و آن را به دور کمر یا روی شانه ها گره بزنید. این طور هم گرما را می توانید تحمل کنید هم از زیبایی آن کت در کنار لباس های خود بهره ببرید.

یقه ی کمپ کولار

پیراهن های کلاسیک کولار برای مردم به طور ناخواسته ای یاد آور ” پسر های لاابالی” است. اما تابستان امسال این لباس می تواند فارغ از این مفهوم، یک پیشنهاد عالی و خنک برای شما که از گرمای هوا حسابی کلافه می شوید باشد. چند سالی است که بازار پیراهن های کولار حسابی داغ شده. پس نگران آن نباشید که این از آن دست ترند های زودگذر باشد. این کولار های یقه تخت، با ایجاد نوعی تأکید نامحسوس، چاشنی ای متفاوت از آنچه این دست تیپ ها را ساده و ملایم می سازد به لباس اضافه می کند. ترکیب این لباس با شلوارک برای رفتن به کنار ساحل، عالی از کار درخواهد آمد.

مچ پا را بپوشانید!

کنار گذاشتن عادت های قدیمی کار بسیار سختی است. اما اگر همچنان مچ پاهای شما در معرض دید است، این تابستان آخرین فرصت پوشاندن آن هاست. مچ پای برهنه یکی از فراگیرترین ترند های دهه ی گذشته بوده اما با ورود به دهه ی جدید و گذشت بیش از یکسال از آن، دیگر این کار دمُده به حساب می آید. اگر باز هم اصرار دارید که انتهای پاهای خود را نپوشانید، نصیحت ما این است که این کار را فقط به همین تابستان محدود کنید.

یکدست سفید

یکی از مهمترین ترند های پیش رو که ممکن است شما را عالی و یا بدتیپ جلوه دهد استایل یکدست سفید می باشد. فارغ از ریسکی که استفاده از این تیپ به همراه دارد، پوشیدن لباسی تماماً سفید یک امتیاز عالی برای آقایان در گرمای تابستان است. برای این سِت سعی کنید تی شرت خود را پر چین و شکن انتخاب کنید، سپس آن را با یک جفت کتانی چرم و یک شلوار یا شلوارکِ سِت با آن همراه کنید. اگر دیدید زیاده از حد سفید شد و توی ذوق می زند، برای کاهش این امر از یک روپیراهنی سورمه ای استفاده کنید.

منبع: apetogentleman