فشن الهام گرفته از آثار پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو نقاش اسپانیایی متولد ۱۸۸۲ و از بانفوذترین هنرمندان قرن بیستم است. او هزاران اثر نقاشی، مجسمه‌ سازی، و سفال‌ گری از خود به جای گذاشته است. وی مکتب کوبیسم را به همراه جرجیس براک در میان نقاشان جا انداخت و فن اختلاط رنگ بر پردهٔ نقاشی را به عالم هنر معرفی کرد.

در حالی که ایو سن لوران به دلیل جمع آوری مجموعه ای سنگین و چشمگیر از آثار هنری شهرت یافته بود، به پیاده سازی الهاماتی از این آثار هنری در مجموعه های خودش ادامه داد. مجموعه اوت کوتور بهار و تابستان ۱۹۸۸ ایو سن لوران ادای احترامی به هنرمندان افسانه ای همچون پیکاسو، براک، ماتیس و ون گوک بود.

در حقیقت، در دهه ۱۹۸۰ تعداد زیادی از لباس های سن لوران شاهد ادای احترام به نقاشی ها، مجسمه ها و کلاژهای این هنرمند اسپانیایی بودند. از مجموعه گسترده ای از تصاویر کوبیستی گیتارها و ویولن ها گرفته تا A Rooster 1938 و پیکاسو مرجعی برای ایو سن لوران شده بودند.

مدیر خلاق برند Moschino، جرمی اسکات نیز از این نقاش معروف در مجموعه بهار و تابستان ۲۰۲۰ خود الهام گرفت، طراحی های این مجموعه به گونه ای هستند که به نظر می رسد مدل ها مستقیماً از یک قطعه پیکاسو خارج شده اند.

اسکات در طراحی هایش ارجاع مستقیم به کارهای خاص پیکاسو مانند Les Demoiselles d’Avignon 1907 ، ۱۹۱۴’s Guitar و ۱۹۳۲’s Girl Before a Mirror دارد. در این مجموعه لباسی با طرح بومِ قاب دار واقعی که مدلی آن را پوشیده و با نام Moschino امضا شده بود نیز به نمایش درآمد.